Odszkodowania komunikacyjne

Odszkodowanie po wypadku nie zawsze rekompensuje wszystkie szkody rzeczowe i osobowe, których doznali jego uczestnicy. Jest jednak pewną formą zadośćuczynienia poszkodowanym. Nawet jeśli doszło do kolizji, w wyniku której ucierpiał wyłącznie samochód poszkodowanego, bez względu na skalę uszkodzeń pojazdu, jego właściciel powinien otrzymać odszkodowanie komunikacyjne. Odszkodowanie wypłacane przez ubezpieczycieli za wypadek komunikacyjny często nie rekompensuje rzeczywiście doznanych strat. Dlatego też warto skorzystać z usług kancelarii prawnej, która wywalczy satysfakcjonujące odszkodowanie z OC sprawcy za wypadek drogowy.

Nie zawsze dochodzenie należności może obyć się bez pomocy prawnika. Kiedy na przykład nie jest pewne, której ze stron należy się odszkodowanie i wypadek komunikacyjny wiąże się z koniecznością przeprowadzenia postępowania, warto zwrócić się o pomoc do kancelarii prawnej. Radca prawny pomaga również uzyskać odszkodowanie komunikacyjne od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, kiedy poszkodowanemu należy się odszkodowanie z OC sprawcy, który nie opłacał składek lub korzystał z usług ubezpieczyciela, który ogłosił upadłość. Problematyczne odszkodowanie za wypadek komunikacyjny to sytuacja, z którą bez pomocy prawnika poszkodowany może zmagać się długo, a często bez efektu. Wsparcie merytoryczne w takiej sytuacji bywa nieocenione i zwiększa szansę na pomyślne rozwiązanie.

Komu należy się odszkodowanie po wypadku?

Jeśli poszkodowany nie wie, w jaki sposób uzyskać odszkodowanie, a wypadek drogowy miał wpływ na jego zdrowie, sprawę dochodzenia roszczeń z tego tytułu warto pozostawić specjaliście. Trzeba wiedzieć, że odszkodowanie za wypadek nie przysługuje sprawcy, a jedynie poszkodowanemu. Powinien on otrzymać odszkodowanie z OC sprawcy niezależnie od tego, czy jest pieszym, rowerzystą, kierowcą czy też pasażerem któregokolwiek z pojazdów uczestniczących w zdarzeniu drogowym. Warto również wiedzieć, że odszkodowanie należy się również za śmierć osób najbliższych takich jak małżonek, dzieci czy rodzice. Jeśli poszkodowany chce otrzymać odszkodowanie wypłacane z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej innego posiadacza pojazdu, szkoda musiała powstać w związku z szeroko pojętym ruchem tego pojazdu. Nie zawsze oznacza to odszkodowanie za wypadek. Finansowej rekompensaty można oczekiwać również w sytuacji, w której osoba wysiadająca z samochodu doprowadziła do porysowania lakieru pojazdu stojącego obok. Kancelaria Radcy Prawnego Kamila Filipskiego służy wsparciem również w tego typu sytuacjach.

Przyczyny ubiegania się o odszkodowanie komunikacyjne

Odszkodowanie z OC sprawcy należy się również wtedy, gdy uszkodzenie pojazdu lub uszczerbek na zdrowiu powstały wskutek nieostrożnego wysiadania czy wsiadania z samochodu. Przysługuje także w sytuacji, gdy kierowca stanie się ofiarą niefortunnego w skutkach zatrzymania pojazdu przez innego kierującego. Odszkodowanie komunikacyjne może być rekompensatą za zdarzenia drogowe o różnych skutkach - najcięższych, takich jak śmierć pasażera w wyniku nieostrożnej jazdy, lecz także za niewielkie uszkodzenie mienia.

W Kancelarii Radcy Prawnego Kamila Filipskiego dbamy o to, aby odszkodowanie za wypadek drogowy zostało potraktowane przez ubezpieczyciela w odpowiednich kategoriach. Doradzamy w sytuacjach, w których poszkodowanemu zaniża się wysokość należnych środków i pomagamy uzyskać godziwe odszkodowanie po wypadku.

Należne odszkodowanie z OC sprawcy

Jeśli poszkodowany w zdarzeniu drogowym chce ubiegać się o odszkodowanie, wypadek komunikacyjny nie może być spowodowany przez niego. Odszkodowanie za wypadek otrzyma jedynie ten sprawca, który posiadał w momencie zdarzenia polisę Autocasco. W innej sytuacji nie może liczyć na rekompensatę. Poszkodowany nie zawsze od razu otrzymuje dobre odszkodowanie. Wypadek drogowy i powstałe w jego wyniku straty oceniane są bowiem przez rzeczoznawców, którzy dokonują oględzin pojazdu i kalkulują usterki. W Kancelarii Radcy Prawnego Kamila Filipskiego służymy pomocą i zachęcamy do korzystania z fachowej wiedzy prawnej w różnorodnych sprawach związanych ze szkodą wyrządzoną pojazdem mechanicznym.